Yol Ayrımı

yolayrımıBugün geç kalktım ve yatağımın başında geçmiş doğum günüm için hediye alınmıştı. Sonra kalkıp içeri gittiğimde teyzem , dayım , yengem ,kuzenim hepsi vardı ve geçmiş doğum günümü kutladık. Sonra doğum günü bir yana  laf ders konusuna geldi ve dayım beni eşit ağırlığa geçirme konusunda kararlıydı ama ben sayılsa kalacağıma emindim.

Ve seneye kayıt olduğum dersaneye bölüm seçimi için rehberlikle konuşmaya gittik. Oradaki hoca beni bir sınava soktu ve sınavdan gerçekçi ve mühendis işlerine yatkın çıktım. Hocayla dayım sınav sistemini konuştular ve dayım beni eşit ağırlık bölümüne yazdırmaktan vazgeçti ama oradaki hocaya derslerimi düzelteceğime söz verdim.

Ve bu yaz eksik olduğum tüm matematik konularını analiz edip eksiklerimi kapatmaya çalışacağım. Şimdi düşünüyorumda evdeki bilgisayarı komple kaldırmalıyım yoksa kendime sınır mı  belirlemeliyim ? bir fikrin varsa aşağıya bir anket ekledim katılırsan çok mutlu olurum .

Aslında dayımın beni eşit ağırlık bölümüne geçirmesinin nedeni bugüne kadar apacağım dediğim şeyleri yapmamamdı. Mesela SBS’ye çalışacağım dedim çalışmadım. Lise 1’de çalışacağım dedim çalışmadım. Lise 2’de çalışacağım dedim çalışmadım. Ama bu sefer tüm bahaneler tükendi bu sefer son şansım.

Oradaki hoca şöyle düşün dedi sen bir bir bitki eksen ve ona hergün güzelce bakım yapsan su versen ama o sana meyvesini vermese sen ne yaparsın , ben söker atarım, dedi. Gerçekten çok doğru ailem beni hergün suluyor ve ben meyve vermiyorum.

alt

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s